Skip links

Wyrwa Szczecin

Wymiana oleju

Jeżeli szukasz bezpieczne wykonanej usługi wymiany oleju w Szczecinie – zadzwoń!

Zadzwoń teraz

W trakcie eksploatacji samochodu olej ulega zanieczyszczeniu, przez co traci swoje właściwości i nie gwarantuje właściwej ochrony silnika. Dlatego należy go regularnie wymieniać. Okresowość wymiany oleju jest uzależniona od wskazań producentów danych marek pojazdów, w zależności od właściwości oleju i charakterystyki silnika. Informacje te znajdziemy w książce serwisowej pojazdu.

Większość współcześnie produkowanych aut wymaga wymiany oleju po przebiegu 15 000 – 20 000 km lub po roku. Jest to także uzależnione od charakterystyki użytkowania danego pojazdu, a także od zużycie oleju przez silnik i warunki jazdy. W czasie jazdy po mieście (małe odległości, jazda z częstym ruszaniem i zatrzymywaniem auta) i na wysokich obrotach, silnik pracuje w ekstremalnie trudnych warunkach. Dlatego też przy tego typu eksploatacji pojazdu zaleca się wymianę oleju znacznie częściej nawet co 10 000 – 15 000 km.

wymiana oleju - szczecin

W ramach czynności serwisowych pomożemy wybrać najlepszy produkt do Państwa pojazdu, a profesjonalnie wyszkoleni mechanicy wykonają na miejscu wymianę oleju.

Podczas tej czynności możemy sprawdzić także:

  • Szczelność silnika
  • Oświetlenie zewnętrzne
  • Pióra wycieraczek
  • Poziom i temperaturę zamarzania płynu chłodzącego
  • Poziom i temperaturę wrzenia płynu hamulcowego

W większości modeli samochodów wymiana oleju trwa bardzo szybko. Jeśli więc chcesz umówić się na dogodny termin wymiany oleju serdecznie zapraszamy do naszego serwisu Wyrwa w Szczecinie.

Zadzwoń teraz
wymiana oleju samochodowego w szczecinie

Olej silnikowy jest jednym z najważniejszych płynów, jakie znajdują się w samochodzie. Zmniejsza on tarcie silnika podczas jego pracy, utrzymuje go w czystości i pełni funkcją chłodzenia. Wymianę oleju powinno się zawsze wiązać z wymianą filtra oleju, który oczyszcza olej z mikro zanieczyszczeń, które z kolei negatywnie wpływają na trwałość silników. Wymiana oleju to tylko pozornie prosta sprawa, dlatego też zawsze należy zlecić wymianę fachowcom i profesjonalistom. Zapraszamy do naszego Auto Serwisu także na wymianę płynów samochodowychwymianę opon i inne świadczone przez nas usługi!

Kontakt:

Powiązane usługi:

Naprawa akumulatora Naprawa klimatyzacji
Naprawa tłumika Wymiana płynów
Przegląd okresowy